روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

 

 

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ بسیار ساده می باشد. اگر پس از نصب ویندوز ۱۱ از عملکرد آن راضی نبودید، می‌توانید با یک ترفند بسیار ساده به دانگرید کردن ویندوز ۱۱ به ۱۰ بپردازید.

پس از معرفی نسخه اولیه ویندوز ۱۱ بسیار از کاربران برای امتحان کردن آن را روی کامپیوتر خود نصب کردند تا قبل از هر فردی محیط و ویژگی های آن را تجربه کنند.

فارغ از این موضوع که امکانات بسیار زیادی درون ویندوز ۱۱ وجود دارد، اما به دلیل این که نسخه اولیه آن به تازگی معرفی شده و با خطا و ایرادات بسیاری همراه است.

از این رو بیشتر کاربران پس از نصب ویندوز ۱۱ با مشکلات و ایرادات کامپیوتری در بخش های مختلف (شبکه، وای فای، انتقال اطلاعات و…) روبرو شده اند.

اگر شما هم با چینن مشکلاتی روبرو شده اید و یا به هر دلیلی قصد دارید به ویندوز قدیمی دستگاه خود برگردید، بهترین راه دانگرید کردن ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ است.

با تیم فنی اطلس  همراه باشید تا به صورت کامل به آموزش روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ بپردازیم.

چگونه آپدیت ۲۰۲۱ ویندوز ۱۱ را حذف کنیم (قبل از ۱۰ روز)

یک روش برای افرادی که نسخه بتا ویندوز ۱۱ را بر روی دستگاه خود نصب کرده اند برای برگشت به ویندوز ۱۰ وجود دارد.

در واقع مایکروسافت به کاربرانی که ویندوز خود را به تازگی به ورژن ۱۱ بروز رسانی کرده اند، ۱۰ روز اجازه می‌دهد تا بدون تعویض ویندوز یا از دست رفتن اطلاعات شان به ورژن قبلی برگردند.

برای این کار پس از بالا آمدن ویندوز وارد تنظیمات ویندوز شده و از منوی کشویی سمت چپ بخش System را انتخاب کنید.

اکنون صفحه سمت راست صفحه را به پایین اسکرول کرده تا به Recovery برسید.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

حال در قسمت Recovery options به دنبال گزینه Previous version of Windows بگردید و آن را بیابید.

در آخر بر روی گزینه روبرو آن go back کلیک کنید.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

در این مرحله از دانگرید ویندوز ۱۱، یک پنجره جدید بر روی صفحه باز می‌شود که لازم است گزینه next را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی لازم است گزینه No, thanks را انتخاب کنید.

در آخر برای بازگشت از ویندوز ۱۱ به ۱۰ گزینهGo back to earlier build  را انتخاب کنید.

اگر تمام مراحل بالا را به درستی انجام دهید، اکنون دستگاه خاموش شده و پس از این که آپدیت ویندوز ۱۱ از روی دستگاه شما به صورت کامل حذف شود، دوباره با ویندوز ۱۰ بالا می‌آید.

اما توضیحات بالا روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ قبل از گذشت ۱۰ روز از آپدیت است. اما اگر ۱۰ روز از آپدیت گذشته باشد و یا شما کش مربوط به ویندوز قبلی را پاک کرده باشید.  لازم است از روش زیر استفاده کنید.

حذف آپدیت ویندوز ۱۱ و برگشت به ویندوز ۱۰ (بعد از ۱۰ روز)

اگر به هر دلیل ۱۰ روز از بروزرسانی ویندوز ۱۰ به ۱۱ گذشته باشد، لازم است از این روش برای دانگرید استفاده کنید. این روش تقریبا شبیه نصب ویندوز ۱۰ است اما به پیچیدگی نصب ویندوز نیست.

نکته: توجه داشته باشید که قبل از انجام این روش حتما از اطلاعات خود یک بکاپ گرفته باشید.

سپس در بخش  Create Windows 10 installation media بر روی دکمه Download tool now کلیک کنید.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

پس از دانلود بر روی فایل دانلود شده کلیک کنید تا اجرا شود.

در مرحله بعدی از شما سوال پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید در ویندوز تغییراتی ایجاد کنید؟ کافی است بر روی گزینه yes کلیک کنید.

اکنون پنجره Windows 10 Setup بر روی صفحه باز می‌شود، در این مرحله لازم است گزینه Accept را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعدی شویم.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

در مرحله بعدی پنجره Getting a few things ready باز می‌شود که برای حذف فایل های آپدیت در ویندوز ۱۱ کافی است گزینه Upgrade this PC now انتخاب کرده و بر روی next کلیک کنید.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

اکنون منتظر بمانید تا آخرین نسخه ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه شما دانلود شود.

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰

مراحل نصب ویندوز ۱۰

پس از اتمام بارگیری ویندوز، از انتهای صفحه بر روی Install کلیک کنید تا وارد مراحل نصب ویندوز ۱۰ شویم.

در پنجره بعدی از شما می‌خواهد تا اطلاعات ویندوز ۱۱ که قصد دارید نگهداری شود را انتخاب کنید، برای این کار کافی است گزینه Nothing را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

در آخرین مرحله برای برگشت به ویندوز ۱۰ بر روی Install کلیک کنید تا فرایند نصب آغاز شود.

نکته: توجه داشته باشید که پس از این کار هیچ راه برگشتی وجود ندارد، ویندوز به صورت کامل تمام اطلاعات مرتبط به ویندوز ۱۱ را حذف کرده و با ویندوز ۱۰ جایگزین میکند.

نکته: توجه داشته باشید که این مراحل ممکن است کمی به طول بی انجامد، بنابراین به دستگاه خود کاری نداشته باشید تا مراحل به اتمام برسد.

سخن پایانی

زمان معرفی ویندوز ۱۱ هیجان بسیاری زیادی بین کاربران سیستم عامل ویندوز وجود داشت، اما این موضوع برای مایکروسافت یک شروع بسیار ضعیف بود که ویندوز طراحی شده در نسخه اولیه دارای ضعف بسیار زیادی باشد. اما اکنون با آمدن پج های مختلف برای سیستم عامل ویندوز ۱۱ بسیاری از ایراد های آن گرفته شده و کاربران می‌توانند بدون مشکل از آن استفاده کنند

روش بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰