آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

مقدمه

با عرض سلام,در این پست آموزشی قصد داریم به آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET بپردازیم.

آنتی ویروس های ESET از محبوبترین آنتی ویروس ها در جهان هستند. که با انواع سیستم عامل ها، نظیر ویندوز و لینوکس سازگاری دارند، دارا بودن قابلیت هایی نظیر اسکن سریع فایل ها ، جستجو ی کامل تمام فایل های سیستم بدون آسیب رساندن به  آنها، بستن سایت های مشکوک و غیر مجاز و … می باشد.

در محصولات جدید تر این شرکت، نظیر آنتی ویروس ESET Endpoint، قابلیت های جدیدتری، مانند حفاظت از ایستگاه های کاری، مدریریت از راه دور ، افزایش امنیت در شبکه و… اضافه شده و از ESET Endpoint  یک آنتی ویروس قدرتمند ساخته است.

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از این آنتی ویروس هستید و آن را روی سیستم خود نصب نکرده اید،برای نصب و استفاده از این آنتی ویروس،  می توانید پست آموزشی نصب آنتی ویروس ESET Endpoint را دنبال کنید.

آنتی ویروس ها در اجرا شدن و یا نصب کردن بعضی از برنامه ها در سیستم محدودیت ایجاد می کنند. شاید برای شما پیش آمده باشد که زمانیکه می خواهید یک فایل اجرایی مانند فایل های کرک و یا patch مربوط به یک نرم افزار را اجرا کنید، آنتی ویروس اجازه نمی دهد. و یا بعد از نصب یک نرم افزار، وقتی که نرم افزار را اجرا می کنید، بدرستی کار نمی کند، این احتمالا به این خاطر است که در حین نصب نرم افزار آنتی ویروس شما فعال بوده و برخی از فایل های نرم افزار را به عنوان فایل مخرب شناسایی و حذف یا غیر فعال می کند.

به همین دلیل همیشه توصیه می شود قبل از نصب نرم افزار ها ، یا اجرای فایل هایی مانند Patch ، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید. همچنین  برخی از آنتی ویروس ها مانند آنتی ویروس های ESET این قابلیت را دارند که از وب سایت هایی مخربی که شما معرفی می کنید را بلاک کنند.

برای آشنایی با نحوه ی بلاک کردن وب سایت ها،می توانید پست آموزشی بلاک کردن یک سایت در آنتی ویروس های ESET را دنبال کنید.

 

فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

برای فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET مراحل زیر را دنبال کنید:

طریقه ی فعال و غیر فعال کردن در نسخه های ۰٫۹ به بعد:

1-آنتی ویروس ESET سیستم خود را اجرا کنید.

2– در پنجره ی اصلی، از سمت چپ، روی Setup  کلیک کنید، سپس از سمت راست پنجره روی گزینه ی  Computer protection  کلیک کنید

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

3- اکنون از پایین پنجره روی گزینه Pause Antivirus and antispyware protectionکلیک کنید.

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET۴- در این مرحله آنتی ویروس از شما می پرسد که تا چند دقیقه غیر فعال باشد. از لیست کشویی مربوطه زمان مورد نطر را انتخاب کرده و سپس روی  Apply  کلیک کنید.

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET5-اکنون آنتی ویروس تا زمانی که شما تعیین کرده اید،غیر فعال خواهد بود. برای فعال کردن مجدد آنتی ویروس زودتر از زمان تعیین شده، آنتی ویروس سیستم خود را اجرا کرده و در پنجره ی اصلی از قسمت پایین ،روی گزینه ی  Enable Antivirus and antispyware protection  کلیک کنید. (در صورتی که سیستم خود را Restart کنید،پس از راه اندازی مجدد سیستم عامل، آنتی ویروس بصورت خودکار فعال خواهد شد.)

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

طریقه ی فعال و غیر فعال کردن در نسخه ی ۰٫۸ و قبل تر:

1– آنتی ویروس ESET سیستم خود را اجرا کنید.

2-در پنجره ی اصلی نرم افزار، روی آیکون وضعیت Protection از گوشه بالا و  سمت راست پنجره ، کلیک کنید. و در منوی باز شده روی گزینه ی Temporarily disable protection کلیک کنید.( اگر پیغامی سوالی ظاهر شد. روی Ok کلیک کنید.)

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET3-در پنجره ای که با نام Temporarily disable protection  ظاهر می شود. باید تعیین کنید تا چه زمانی آنتی ویروس غیرفعال باشد. روی کادر کشویی قست Time interval کلیک کرده و از لیست موجود مدت زمان مورد نظر را برای غیر فعال بودن آنتی ویروس انتخاب کنید و در نهایت روی Ok کلیک کنید.

 

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

اکنون آنتی ویروس تا زمانیکه تعیین کرده اید، غیر فعال خواهد ماند.(در صورتی که سیستم خود را Restart کنید،پس از راه اندازی مجدد سیستم عامل، آنتی ویروس بصورت خودکار فعال خواهد شد.)

برای فعال کردن آنتی ویروس زودتر از زمان تعیین شده ، آنتی ویروس خود را اجرا کرده و در پنجره ی اصلی آنتی ویروس، از گوشه ی بالا و سمت راست پنجره، روی آیکون وضعیت Protection که به رنگ قرمز در آمده ، کلیک کنید. و از منوی باز شده روی گزینه Enable Protection کلیک کنید.

 

آموزش فعال و غیر فعال کردن آنتی ویروس های ESET

خرید لایسنس انتی ویروس تحت شبکهESET

خرید محصولات امنیت